İMAM SIRITIRSA
Turan Arslan

İMAM SIRITIRSA

Bu içerik 288 kez okundu.

 "Selamı aranızda yaygınlaştırın." Ve "Tanıdığınıza, Tanımadığınıza selam verin."der Hz. Peygamber (S.A.V) efendimiz.Dolayısıyla dinimizde önemli bir yer tutar selamlaşma. Sürekli yapılan Selamlaşma insanlar arasında bir yakınlaşma, sempati ile bakma duygusunun oluşmasına vesile olur.

Bu yakınlaşma ön yargıları ortadan kaldırdırır. Ve dolaysıyla islam dininin selamlaşmayla hedeflediği amaca ulaşılmış olunur. Bunun tatbikinde din görevlilerine özellikle de bu anlamda en yetkili kişi olan müftülere önemli görevler düşmektedir.

Kardeş olan müslümanların, başka hiçbir farklılığına bakmakmasızın ümmet bilinci ile bağrına basmak diyanet müesesesine dini bir emir olduğu gibi hukuki bir sorumlulugudur da ayni zamanda. Selam vermek sünnet, almak ise farzdır. Farzları terk etmek büyük günahdır. Farzlardan bir ya da birkaç tanesini terk etmek müslümanın davranışı olamaz. Hele hele en yetkili din görevlisi için asla söz konusu olmamalıdır.

Ben herkese selam vermeye devam edeceğim. AKP'lisinden CHP'lisine, MHP'lisinden HDP'lisine, Şia'sından Sünnisine, Türk'ünden Kürd'üne, Kürd'ünden Türkmen'nine kadar ülkemin bütün farklı unsurlarına selam vermeye ve kucak açmaya devam edeceğim. Bunu yapmak için din görevlisine gerek yok. İşin özüne baktığımızda aslında "Her mülüman bir din görevlisidir ayni zamanda." Esselamün aleyküm ve rahmetululahu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX